PREMIERA! „Baśń o koronie Pani Wisły” – nowe słuchowisko wg scenariusza Iwony Rusek

Już w najbliższą sobotę – 9 grudnia – o godz. 19:30 premiera Baśni o cudownej koronie Pani Wisły oraz złej wiedźmie Patrzałce. Słuchowisko radiowe zostało zrealizowane przez Jacka Raginis-Królikiewicza na podstawie scenariusza Iwony Rusek. Polskie Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia zapraszają do wysłuchania!

Jeśli lubicie baśnie i legendy opowiadające o czasach, których nie znajdziecie nawet w najstarszych księgach – ta opowieść jest dla Was! A historia zaczyna się następująco:

„Dawno, dawno temu nad samiuteńkim brzegiem modrej rzeki wznosiła się osada przez ludzi dobrej woli zamieszkana. Władzę nad nimi i nad wodną krainą dzierżyła Pani Wisła. Piękna i dobra była to władczyni. Miała oczy koloru nieba o poranku, usta koloru dojrzałej jarzębiny, a jej długie do ziemi włosy mieniły się złotym blaskiem”.

Pewnego razu zła wiedźma Patrzałka, która posiada oczko zawsze patrzące i wszystko widzące, ukradła cudowną koronę Pani Wisły.  Szczęśliwie znalazł się śmiałek Wars, który to razem z córką Pani Wisły Nieradką podjął się trudu odzyskania utraconego skarbu. Co wydarzy się dalej? O wszystkim tym przekonajcie się sami!

Słuchowisko wyemitowane zostanie dnia 9 grudnia o 19:30 w ramach audycji Radio Dzieciom na antenie Programu I Polskiego Radia (dla Warszawy 92,40 MHz, częstotliwości dla innych miast Polski znajdziecie TUTAJ). Baśń… powstała z okazji uchwalenia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Realizacja przebiegała przy współpracy Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Scenariusz: Iwona Rusek

Reżyseria: Jacek Raginis-Królikiewicz

Realizacja dźwięku: Paweł Szaliński, Marek Miśko

Opracowanie muzyczne: Marek Miśko

Ilustracja: Sara Sikora

Opracowanie graficzne ilustracji: Edyta Majewska

 

Obsada:

Andrzej Ferenc – Narrator

Katarzyna Tatarak – Pani Wisła

Michał Barczak – Wars

Karolina Bacia – Nieradka

Zbigniew Moskal – Puchacz/ Czarodziej Czterech Wiatrów

Grażyna Barszczewska – Wiedźma Patrzałka

Julia Kołakowska-Bytner – Brzegini

Włodzimierz Press – Wiatr Południowy

Krzysztof Szczerbiński – Wiat Północny

Mirosław Konarowski – Wiatr Wschodni

Krzysztof Szczepanik – Wiatr Zachodni

__________________________________________________________________________________________________________________________

Przedruk i plakat słuchowiska ze strony Polskiego Radia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.