JUDASZ: Nowe Epifanie w Akademii Teatralnej

Zapraszamy na wykłady w ramach seminarium reżyserskiego podejmującego temat najbliższego Festiwalu Nowe Epifanie – JUDASZ.
Szczegóły poniżej oraz na stronie: http://noweepifanie.pl/nowe-epifanie-w-akademii-teatralnej/

Realizacja spektaklu i premiera podczas X edycji Festiwalu Nowe Epifanie – to finał seminarium reżyserskiego przeznaczonego dla studentów II i III roku Wydziału Reżyserii oraz II roku Wydziału Aktorskiego.

Nasza propozycja skierowana jest głównie do studentów II i III roku reżyserii. Chcemy, by w pracach przygotowywanych na zajęcia seminarium reżyserskiego podjęli oni tematykę najbliższego Festiwalu, czyli temat Judasza.

Ten niezwykle pojemny motyw w kulturze przybliżą studentom specjalnie zaproszeni wykładowcy, którzy poprowadzą cykl zajęć. Ks. prof. dr hab. Marek Starowieyski opowie o motywie Judasza w apokryfach Nowego Testamentu, dr Mirosław Gołuński przedstawi imagologiczny obraz biblijnego zdrajcy w polskim dramacie, dr hab. Maria Jolanta Olszewska opowie o wizerunku Judasza w literaturze przełomu XIX i XX wieku, a dobrze znany studentom Akademii Teatralnej ks. dr Henryk Paprocki będzie mówił o Judaszu w Biblii, liturgii oraz teologii Sergiusza Bułgakowa. Pełny harmonogram wykładów zamieszczamy poniżej.

Wykłady odbywać się będą na Akademii Teatralnej i są otwarte dla wszystkich widzów Festiwalu!

Na koniec seminarium reżyserskiego odbędą się egzaminy. Obejrzymy je razem z wykładowcami i wybierzemy jeden bądź dwa najciekawsze, które potem zostaną przeznaczone do realizacji – rozwinięcia w pełny spektakl. Premiera będzie wpisana w kalendarz i program X edycji Festiwalu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

26.09 g. 19.00 – ks. dr Henryk Paprocki,   Postać Judasza w Biblii, liturgii i teologii Sergiusza Bułgakowa
27.09 g. 18.00 –  prof. dr hab. Maria Jolanta Olszewska UW, Wizerunki Judasza w literaturze przełomu wieków XIX i XX
28.09 g. 15.00 – dr Mirosław Gołuński UKW, Nasz Judasz. Imagologiczny obraz biblijnego zdrajcy w polskim dramacie
2.10 g. 18.00 – dr. hab. Beata Popczyk-Szczęsna, Piętno zdrajcy. Sposób kreacji postaci Judasza w dramacie Ireneusza Iredyńskiego „Żegnaj, Judaszu”