Dramatyczny koniec Młodej Polski – (re)wizje

Pracownia Historii Dramatu 1864-1939 przy Instytucie Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza

Katedra Dramatu i Teatru oraz Katedra Literatury Współczesnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

zapraszają do udziału w wydarzeniach,

które odbędą się w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie

w dn. 2 marca 2019 roku

Seminarium

Dramatyczny koniec Młodej Polski – (re)wizje

10.30-14.00

Podczas seminarium, którego celem jest analiza dramatyczno-teatralnej spuścizny epoki modernizmu z perspektywy odzyskania niepodległości oraz zjawisk związanych z kontynuacją i ewolucją poszukiwań artystycznych, chcemy podjąć refleksję nad obecnością dziedzictwa Młodej Polski w kulturze literackiej i teatralnej kolejnych lat – od dwudziestolecia międzywojennego po współczesność.

Proponujemy dyskusję wokół dramatów Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Micińskiego, Stanisława Przybyszewskiego, Stefana Żeromskiego, Jana Kasprowicza oraz innych, zarówno uznanych, jak i zapomnianych twórców kształtujących obraz dramatu i teatru epoki.

17.00-18.00

„A przecież zebrałem tyle słów w jednej linii”.

Wieczór autorski Karola Samsela

wokół tomu „Z domami ludzi” oraz poematu „Autodafe”

Muzeum Jana Kasprowicza

Harenda 12a