Relacja: 221. Wieczór na Harendzie: W świecie dramatów Kazimierza Przerwy-Tetmajera

25 listopada 2023 r. w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie członkowie Pracowni Historii Dramatu: prof. Maria Olszewska, dr hab. Karol Samsel i dr Agnieszka Skórzewska rozmawiali o trudnej, a jednocześnie bardzo ciekawej części literackiej spuścizny Kazimierza przerwy-Tetmajera, jaką są jego teksty dramatyczne.

W rozmowie wykorzystano pierwsze krytyczne wydanie tekstów dramatycznych Kazimierza Przerwy-Tetmajera, które ukazało się w serii przygotowywanej przez Pracownię Historii Dramatu 1864-1939.

Podczas spotkania poruszone zostały m.in. tematy zapoznanych dramatów, recepcji teatralnej dzieł Tetmajera, stanu badań nad tą częścią jego dorobku. Zebrani słuchacze podzielili się również swoimi refleksjami.

LINK DO NAGRANIA SPOTKANIA

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza .
Współorganizator: Pracownia Historii Dramatu 1864–1939 przy Instytucie Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.