Już jest! „W teatrze dziejów” – pierwsza publikacja Pracowni Historii Dramatu

Szanowni Państwo! Po długiej i wytężonej pracy możemy z prawdziwą przyjemnością poinformować o sfinalizowaniu prac nad pierwszą publikacją Pracowni Historii Dramatu. Na rynku wydawniczym ukazał się tom W teatrze dziejów. Dramat historyczny ostatnich 150 lat: problemy lektury pod red. Marii Jolanty Olszewskiej i Dawida Marii Osińskiego.

Publikacja jest owocem międzynarodowej konferencji naukowej W teatrze dziejów. O dramacie historycznym od 1864 roku do dzisiaj zorganizowanej przez Pracownię w dniach 9-10 maja 2016 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Książka wydana została nakładem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Publikujemy okładkę, aby wzbudzić w Państwu apetyt na więcej. Cały tom liczy 679 stron, jest więc o czym czytać i rozmyślać. W naszej publikacji znajdą Państwo m. in. artykuły prof. dr hab. Dobrochny Ratajczakowej, dr hab. Moniki Gabryś-Sławińskiej, prof. dr hab. Marii Jolanty Olszewskiej, prof. dr hab. Włodzimierza Szturca, dr hab. Beaty Obsulewicz, dra Karola Samsela, dra Dawida Osińskiego i wielu innych zacnych autorów. Tom otwiera zapis wykładu inauguracyjnego prof. Ratajczakowej: Po co dramatowi historia – po co historii dramat. Pozostałe 47 tekstów zgrupowano w następujące bloki tematyczne: lektury i przypomnienia, recepcja i re-lektury, maski historii, ponowoczesne gry z historią, okolice.

Zapraszamy do zakupu i życzymy owocnej lektury!

Zespół Pracowni Historii Dramatu 1864-1939