„I BYŁA W TYM POLSKA”

Od 24 do 26 czerwca 2022 roku nasza Pracownia gości w murach Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na VIII Interdyscyplinarnej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Podmiotowość narodowa i zbiorowa w sztuce. Idee – formy – metodologia „I była w tym Polska” pod patronatem J.M. Rektora UKSW
ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego.

Pierwszy dzień obrad otworzyła pani dr hab. Dorota Kielak, Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW. Referaty wygłosili członkowie naszego zespołu – profesorowie Maria Jolanta Olszewska i Karol Samsel.

Konferencji towarzyszy oprawa artystyczna. Pierwszą jej część stanowiła inscenizacja „Fortepianu Chopina” w reżyserii Magdaleny Hierowskiej. W drugiej części odbył się recital fortepianowy młodego pianisty Adama Kałduńskiego opatrzony specjalistycznym komentarzem Jana Popisa.

Plakat z programem konferencji: Program-Plakat

Fotorelacja z pierwszego dnia konferencji:

ZAPRASZAMY!!!

Jaworska Justyna

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wydarzenia nadchodzące. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.